Aids Testi Fiyatı

Aids testi fiyatı kadar merak edilen bir diğer soru da "hangi aids testi" sorusudur. Hiv virüsünü tespit etmeye yarayan bir çok aids testi ( hiv testi ) bulunmaktadır. Aids testi fiyatı, hangi testi yaptıracağınıza bağlı olarak değişir.

Aids Testi Fiyat

Hiv Elisa ( eliza ) Testi, en ucuz hiv testidir, laboratuvar ve hastanelerde ortalama 500 TL - 750 TL aralığındadır. ancak unutulmamalıdır ki; Anti-HIV testinde sağlıklı bir sonuç elde etmek için 3 ay beklemek gerekir zira antikorların oluşmasını beklemek gerekir.

HIV RNA PCR testi, belki hiv testi olarak pahalı bir metod olabilir. HIV RNA PCR testi fiyatı laboratuvarlarda 1500 TL - 2500 TL aralığındadır. HIV tanısında en erken ve en sağlıklı bilgiyi HIV RNA PCR Testi verir. Bu test ile virüsün genetik yapısı çoğaltılarak ölçülebilir ve tanımlanabilir duruma getirilir. Bu test ile henüz antikor oluşmadan HIV virüsünü kanda yakalama şansı vardır. Şüpheli temastan sonraki 9.gün HIV PCR testi ile kanda virüs varlığı saptanabilmektedir.


Erken tanı, 4.jenerasyon HIV testi olarak kullanılan VIDAS HIV DUO ULTRA testi, 900 TL - 1500 TL arasındaki fiyatı ile anti hiv testine göre biraz daha pahalı olan Hiv Duo Ultra Testi; HIV p24 antijeni ve HIV 1+2 antikoruna aynı anda baktığı için şüpheli bir cinsel ilişkinin ardından erken dönemde tanı koyma imkanı sağlamaktadır.


Aids Nedir?

HIV virüsü hastalıklara karşı direnç göstermemizi sağlayan bağışıklık sistemimizi çökerterek AIDS hastalığına yol açar. Bunun sonucunda grip gibi soğuk algınlığı gibi en basit hastalıklara karşı bile direnç gösteremez hale geliriz.


HIV/AIDS Nasıl Bulaşır ?

HIV/AIDS bulaşmasının en büyük sebebi de korunmasız cinsel ilişkidir. Kan yoluyla, ve anneden bebeğe doğum sırasında veya emzirme yoluyla bulaşabilir.


Hiv virüsü yaş ve cinsiyet gözetmez, hem kadına hem erkeğe, hem çocuğa hem yetişkinlere bulaşabilir. Bir kişiye HIV/AIDS bulaşıp bulaşmadığını belirtilerle değil sadece kandan hiv testi ( aids testi ) ile anlaşılabilir.

HIV virüsü vücuda girer girmez herhangi bir belirti ortaya çıkmayabilir. Bu nedenle AIDS hastalığına yol açan HIV virüsü sadece hiv testi ( aids testi ) ile anlaşılabilir. HIV virüsü vücuda girdikten yaklaşık 2 - 10 yıl sonra AIDS belirtileri görünmeye başlar. Kişi bu süre içinde HIV/AIDS olduğunu fark etmeden başkalarına bulaştırabilir. HIV Pozitif olan bir kişi bu 2 - 10 yıllık süreç AIDS gelişebilir. AIDS evresine geçmeden kişi yıllarca sağlıklı olarak yaşayıp bu virüsü çevresindeki kişilere bulaştırabilir.


Aids Testi Ne Zaman Yapılır ?
 • Korunmasız olarak tanımadığınız ve ya emin olmadığınız bir kişiyle vajinal, anal veya oral seks yaptınız mı?
 • Hiç ilaç veya diğer maddeleri enjekte etmek için iğne veya enjektör paylaştınız mı?
 • Hamile misiniz veya hamile olma riskinizi dikkate aldınız mı?
 • Hiç cinsel yolla bulaşan hastalık tanısı aldınız mı?
 • Hepatit, Sifilis, Tüberküloz veya Zatürre hastası mısınız?

Eğer şüpheli bir cinsel temasınız olmuş ise size gerçek ve net sonucu HIV testi ( AIDS testi ) verecektir. AIDS Testi yaptırmak hem sizin hem de etrafınızdaki diğer insanların için önem taşımaktadır. Birden fazla kişi ile korunmasız cinsel ilişki yaşıyorsanız mutlaka en kısa sürede HIV testi ( AIDS Testi ) yaptırmalısınız.


Mavi Laboratuarlar Grubu ilkeleri;
 • Kaliteli ve Güvenilir sonuçlar elde etmek
 • Hızlı sonuç elde etmek
 • Gizlilik ilkemiz ile sonuçları sadece ilgili kişiye sunmak

Hiv testi fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak, aids testi yaptırmak veya aids testi fiyatı öğrenmek için Mavi Laboratuarlar Grubu çağrı merkezini aramanız yeterlidir.

0850 360 06 05


AIDS Testi sonuçlarınıza ulaşma yolları:
 • Dilerseniz AIDS Testi sonucunuz çıktığı anda cep telefonunuza SMS gönderilir.
 • Dilerseniz AIDS Testi sonucunuza, size özel şifreniz ile internet üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Dilerseniz AIDS Testi sonucunuz, kayıt esnasında belirtmiş olduğunuz cep telefonunuza SMS ile yollanacaktır.
 • Dilerseniz AIDS Testi sonuçlarınızı şubelerimize gelerek ıslak imzalı olarak alabilirsiniz.


Bize Ulaşın