Cinsel Yolla Bulaşan Hastalık Testleri

HIV ve AIDS

Aids Testi FiyatıAids testi fiyatı kadar merak edilen bir diğer soru da "hangi aids testi" sorusudur. Hiv virüsünü tespit etmeye yarayan bir çok aids testi ( hiv testi ) bulunmaktadır. Aids testi fiyatı, hangi testi yaptıracağınıza bağlı olarak değişir.

Hangi Aids Testi Fiyatı?

Hiv Elisa ( eliza ) Testi, anti hiv testi fiyatı açısından en ucuz testtir, ancak unutulmamalıdır ki; Anti-HIV testinde sağlıklı bir sonuç elde etmek için 3 ay beklemek gerekir zira antikorların oluşmasını beklemek gerekir.

HIV RNA PCR testi, belki aids testi ücreti olarak pahalı bir metod olabilir ama HIV tanısında en erken ve en sağlıklı bilgiyi HIV RNA PCR Testi verir. Bu test ile virüsün genetik yapısı çoğaltılarak ölçülebilir ve tanımlanabilir duruma getirilir. Bu test ile henüz antikor oluşmadan HIV virüsünü kanda yakalama şansı vardır. Şüpheli temastan sonraki 9.gün HIV PCR testi ile kanda virüs varlığı saptanabilmektedir.

Mavi Laboratuarlar Grubunda; Erken tanı, 4.jenerasyon HIV testi olarak VIDAS HIV DUO ULTRA testi yapılmaktadır. Hiv testleri arasında aids testi fiyatı açısından anti hiv testi fiyatına göre biraz daha pahalı olan, şüpheli bir cinsel ilişkinin ardından erken dönemde tanı koyabilmek için HIV p24 antijeni ve HIV 1+2 antikoruna aynı anda bakan Hiv Duo Ultra Testi yaptırmak tanıyı daha erken koyabilme imkanı sağlayacaktır.

Aids Nedir?

HIV virüsü hastalıklara karşı direnç göstermemizi sağlayan bağışıklık sistemimizi çökerterek AIDS hastalığına yol açar. Bunun sonucunda grip gibi soğuk algınlığı gibi en basit hastalıklara karşı bile direnç gösteremez hale geliriz.

HIV/AIDS Nasıl Bulaşır ?

HIV/AIDS bulaşmasının en büyük sebebi de korunmasız cinsel ilişkidir. Kan yoluyla, ve anneden bebeğe doğum sırasında veya emzirme yoluyla bulaşabilir.

Hiv virüsü yaş ve cinsiyet gözetmez, hem kadına hem erkeğe, hem çocuğa hem yetişkinlere bulaşabilir. Bir kişiye HIV/AIDS bulaşıp bulaşmadığını belirtilerle değil sadece kandan hiv testi ( aids testi ) ile anlaşılabilir.

HIV virüsü vücuda girer girmez herhangi bir belirti ortaya çıkmayabilir. Bu nedenle AIDS hastalığına yol açan HIV virüsü sadece hiv testi ( aids testi ) ile anlaşılabilir. HIV virüsü vücuda girdikten yaklaşık 2 - 10 yıl sonra AIDS belirtileri görünmeye başlar. Kişi bu süre içinde HIV/AIDS olduğunu fark etmeden başkalarına bulaştırabilir. HIV Pozitif olan bir kişi bu 2 - 10 yıllık süreç AIDS gelişebilir. AIDS evresine geçmeden kişi yıllarca sağlıklı olarak yaşayıp bu virüsü çevresindeki kişilere bulaştırabilir.

Aids Testi Ne Zaman Yapılır ?
 • Korunmasız olarak tanımadığınız ve ya emin olmadığınız bir kişiyle vajinal, anal veya oral seks yaptınız mı?
 • Hiç ilaç veya diğer maddeleri enjekte etmek için iğne veya enjektör paylaştınız mı?
 • Hamile misiniz veya hamile olma riskinizi dikkate aldınız mı?
 • Hiç cinsel yolla bulaşan hastalık tanısı aldınız mı?
 • Hepatit, Sifilis, Tüberküloz veya Zatürre hastası mısınız?

Eğer şüpheli bir cinsel temasınız olmuş ise size gerçek ve net sonucu HIV testi ( AIDS testi ) verecektir. AIDS Testi yaptırmak hem sizin hem de etrafınızdaki diğer insanların için önem taşımaktadır. Birden fazla kişi ile korunmasız cinsel ilişki yaşıyorsanız mutlaka en kısa sürede HIV testi ( AIDS Testi ) yaptırmalısınız.

AIDS Testi fiyatı için ücret bilgisini internet sitesinde yayınlayamıyoruz çünkü Sağlık Bakanlığı yasaları buna izin vermiyor, ancak hiv / aids testi fiyatı için ekranın üst köşesindeki İLETİŞİM linkimizi tıklayarak bize mesaj yolladığınızda çok hızlı bir şekilde "aids testi fiyatı" hakkında mail alabilirsiniz.

Mavi Laboratuarlar Grubu ilkeleri;
 • Kaliteli ve Güvenilir sonuçlar elde etmek
 • Hızlı sonuç elde etmek
 • Gizlilik ilkemiz ile sonuçları sadece ilgili kişiye sunmak

Aids testi hakkında daha detaylı bilgi almak, aids testi yaptırmak veya aids testi fiyatı öğrenmek için Mavi Laboratuarlar Grubu çağrı merkezini aramanız yeterlidir.

0850 360 06 05 ( TIKLAYINIZ )

AIDS Testi sonuçlarınıza ulaşma yolları:
 • Dilerseniz AIDS Testi sonucunuz çıktığı anda cep telefonunuza SMS gönderilir.
 • Dilerseniz AIDS Testi sonucunuza, size özel şifreniz ile internet üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Dilerseniz AIDS Testi sonucunuz, kayıt esnasında belirtmiş olduğunuz e-mail adresinize yollanacaktır.
 • Dilerseniz AIDS Testi sonuçlarınızı şubelerimize gelerek ıslak imzalı olarak alabilirsiniz.